UE

Aktualności

Targi MACH TOOL zakończone

10.06.2014

Największe zainteresowanie odwiedzających targi MACH TOOL wzbudziła maszyna PowerBend Professional

Z ciekawszych prób, które wykonaliśmy w trakcie targów to np. obróbka dachowa i gięcie blachy na potrzeby firmy gastronomicznej. Już na targach dwie firmy zdecydowały się na sprzedaż dotychczasowych maszyn i zakup PBP. decydujący wpływ na decyzję Klientów miała możliwość gięcia blachy w obie strony bez przekładania i obrotu arkusza blachy. Praktycznie do 0 zredukowane jest ryzyko uszkodzenia lub zniszczenia materiału w trakcie gięcia, szczególnie w trakcie przekładania arkusza. Funkcja Up-and-Down ułatwia też organizację pracy, cały proces gięcia obsługuje jedna osoba, zdecydowanie krótszy jest też czas wykonania zadania.
Cena maszyny zaskoczyła wielu klientów i przekonała, że może to być rozwiązanie dla nich dostępne.

Podstawowe informacje

- Moc i wielkość: modułowe systemy napędowe i szybkie osie
- Optymalna wytrzymałość: nowa konstrukcja korpus maszyny (FEM – metoda skończonych elementów) i szybki precyzyjny zderzak
- Elastyczność w działaniu: w standardzie - graficzne sterowanie POS 2000 oraz otwarcie belki górnej 350 mm
- Opcje: funkcja Up-and-Down (gięcie w jedna i drugą stronę) i obrotowa belka górna

Zaginarko-krawędziarka PBP jest profesjonalnym rozwiązaniem w zakresie blach cienkich do 4-5 mm. Solidna i jednocześnie dokładna maszyna, idealna dla ciągłej produkcji w dużych i średnich firmach. PBP to efekt dziesiątek lat pracy firmy Schröder w zakresie produkcji, dostaw i rozwoju maszyn do gięcia blach. Ekstremalnie sztywne korpusy maszyny uzyskały nową platformę – zgodnie z obecnym stanem techniki wykonaną metodą skończonych elementów FEM. Maszyna posiada także przestawiany środek gięcia, jako dodatkowa oś maszyny. Dzięki dzielonym segmentowo narzędziom wszystkich belek (górna, dolna i gnąca) maszyna jest w stanie sprostać wszystkim wyzwaniom gięcia, zaś servo-napędy dbają o szybkość i precyzję ruchu. PowerBend Professional jest gotowa do najcięższych zadań gięcia z różnych materiałów.

Firma Chmieliński na targach Mach Tool 2014

27.05.2014

Gorąco zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Jak co roku wszystkie prezentowane maszyny będą przygotowane i gotowe do pracy. W trakcie targów bedziemy prowadzili prezentacje z zakresu możliwości i obsługi poszczególnych maszyn. Istnieje też możliwość wykonania próby z produkcji Klienta.

W tym roku zaprezentujemy:
- PowerBend Professional Up&Down umożliwiającą gięcie blach w górę i w dół,

- MAKV S ze sterowaniem Nano Touch idealne narzędzie dla rzemieślników i małych przedsiębiorstw,

- Flow MACH 3 reprezentująca grupę premium maszyn do cięcia wodą z głowicą dynamiczną,

- Prinzing RBA automat do zwijania rur, jedna z najszybszych zwijarek na świecie

Wesołych Świąt!

17.04.2014

Targi ITM i wizyta na naszym stoisku Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego

03.07.2013

Zakończyły sie największe branżowe targi ITM. Jak podają organizatorzy w tym roku targi odwiedziło ponad 16 tys. osób z Polski i zagranicy.

Firma Chmieliński swoje stoisko miała w pawilonie głównym. Również w tym roku wszystkie zaprezentowane przez nas maszyny były zainstalowane i gotowe do pracy. Przeprowadziliśmy wiele prezentacji z zakresu możliwości i obsługi poszczególnych maszyn. Co było szczególnie ważne dla Klientów, na miejscu istniała możliwość wykonania próby z produkcji Klienta.

Hitem okazała się zaginarka MPB Up and Down.
Wyniki, które uzyskiwaliśmy wykonując zlecenia Klientów często były zaskakujące dla zlecających, do wielu wyników Klienci podeszli bardzo entuzjastycznie np. z racji na brak potrzeby obracania blachą.

Wykonując zlecenia Klientów szczególny nacisk kładliśmy na pokazanie jak można zoptymalizować proces produkcyjny, jak szybko przekalibrować maszynę, jak dzięki zastosowaniu naszej zaginarki skrócić czas realizacji elementu, zaoszczędzić materiał, narzędzia oraz koszty związane z pracą ludzką. Niższe koszty eksploatacyjne pozwalają obniżyć koszty jednostkowe i są ważnym elementem w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Zaginarko krawędziarka staje się maszyną elastyczniejszą i wygodniejszą w pracy. Klienci zgłaszali nam, że nie można kupować „bez końca” i bezkrytycznie pras krawędziowych, czas zainwestować w maszynę szybszą i dokładniejszą w pracy.

Ważnym dla Nas momentem była wizyta na naszym stoisku Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, jest to dla nas duże wyróżnienie. Prezydent zauważył, że firmy rodzinne stanowią mocny fundament naszej gospodarki.

Prezydent B. Komorowski na targach

 

Nowe oprogramowanie sterujące Nano Touch dla zaginarek

04.02.2013

Schröder Group, przedstawiła na targach EuroBLECH 2012 nowo oprogramowanie sterujące do zaginarek. Dla ulubionych przez rzemieślników i producentów zaginarek MAK II, MAK 3, MAK V i MAKV S. oprogramowanie sterujące NANO Touch oferuje wygodną obsługę za pomocą obrotowego 5,7-calowego ekranu dotykowego. Pamięć obecnie daje możliwość założenia 9 999 programów zaś w jednym programie mamy do dyspozycji 99 gięć. W cyklu manualnym jest dostęp do tworzenia „szybkiego programu”, który przydaje się przy jednostkowej produkcji oraz w przypadku gięcia trasowanych blach bez użycia zderzaka.


NANO Touch steruje belką górną i belką gnącą poprzez układ pomiarowy położenia oraz  zderzakiem tylnym z napędem silnikowym poprzez sterowaną numerycznie elektroniczną przetwornicę częstotliwości. Interfejs użytkownika jest przejrzysty i szybko łączy wybrane symbole z tekstem i wskazaniami cyfrowymi w odpowiednim formacie języka danego kraju. Do zapisywania programów gięcia przeznaczono pamięć na 9 999 programów po maksymalnie 99 gięć na program. Żeby w przypadku odchyłek wynikających z rodzaju materiału nie trzeba było każdorazowo sporządzać nowych programów, NANO Touch daje operatorowi możliwość wprowadzania dla każdego gięcia korekt ustawień belki górnej i belki gnącej oraz zderzaka wysuwającego blachę z przodu maszyny do gięcia. Operator zawsze jest informowany, na jakim etapie realizacji programu się znajduje, zaś licznik sztuk pomaga w zachowaniu kontroli nad zleceniem seryjnym. Pulpit na wychylnym pałąku pozwala na ergonomiczną pracę i oszczędza operatorowi pokonywania zbędnych odległości.


W ofercie opcjonalnej jest rozszerzenie o sterowanie Schröder POS 2000 Profesional z możliwością graficznego interfejsu obrazującego pracę maszyny z blachą w skali. Dzięki wejściu USB, NANO Touch staje się pełnowartościowym sterowaniem dla zastosowań przemysłowych z wizualizacją w 3D i interfejsem DXF. Programy można tworzyć i zapamiętywać nie tylko bezpośrednio przy maszynie, lecz alternatywnie pisać je także na etapie przygotowania produkcji w biurze na PC lub tablecie.

Miedzynarodowe Targi Poznanskie – MACH TOOL 2012

18.05.2012

W dniach 29.05-01.06.2012 wzięliśmy udział w Miedzynarodowych Targach Poznańskich –MACH TOOL 2012

TARGI

Dziękujemy za odwiedziny naszego stoiska i życzymy sukcesów naszym Klientom.
Firma Chmieliński

 

 

Nowości ułatwiające pracę

26.10.2011

1. Automat do zwijania rur z programem przebiegu RBB

Maszyna przeznaczona do zakładów gdzie przede wszystkim potrzebna jest:

  • Szybkość zwinięcia idealnej rury gotowej do spawania wzdłużnego
  • Często zmieniają się średnice
  • Baza wyrobów w postaci założonych katalogów
  • Szybkość projektowania detalu


2. Maszyna do wywijania wysokiej jakości kołnierzy rur TSK 600

Maszyna przeznaczona głównie dla branży wentylacyjnej gdzie istnieje potrzeba:

  • wywijania dużej ilości wysokojakościowych obrzeży
  • częste zmiany średnicy
  • potrzeba niezawodnej profesjonalnej zadaniowej maszyny

Zadzwoń do nas

74 886 92 60

Napisz do nas

biuro@maszyny-chmielinski.pl

Odwiedź nas

sprawdź lokalizację

facebook